USMF
"Nicolae Testemiţanu"

Catedra 
Biologie moleculară şi
Genetică umană

Miercuri, 20.06.2018, 03:13
Logged in as Oaspete | Group "Oaspeţi"Welcome Oaspete | RSS

Home Desfasurarea examenului BM - ForumMy profileRegistrationLog outLogin
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Procesul didactic » Examen BM » Desfasurarea examenului BM (Examen BM, 2010)
Desfasurarea examenului BM
bimogeum Data: Vineri, 05.06.2009, 17:38 | Mesaj # 1
Admin
Grup: Administrator
Repuţatie: 42 []
Statut: off-line
Aici discutam desfasurarea examenului BM

Mediocrity knows nothing higher than itself, but talent instantly recognizes genius. Sir Arthur Conan Doyle

miroslav Data: Marţi, 19.01.2010, 20:38 | Mesaj # 2
Nivel 1
Grup: Utilizatori
Repuţatie: 1 []
ceea ce priveshte partea practica, eu am utilizat chiar tot timpul si era aproape sa nu reusesc sa scriu tot, pentru unii chiar nu a ajuns suficient timp. la etapa cu testele am terminat cu vrio 50 de minute mai devreme shi probabil ar fi mai bine de egalat timpul pentru teste cu timpul pentru partea practica))) 90min/90 min

Brevis33 Data: Luni, 25.01.2010, 15:45 | Mesaj # 3
Nivel 1
Repuţatie: 0 []
@miroslav,corect zici! up la mine in genere profesorul care a asistat a anuntat la jumate de lectie ca au mai ramas 30 minute, no sa spus de la inceput marca cat dureaza.

Mesaj redactat de Brevis33 - Luni, 25.01.2010, 15:46

Andrews1128 Data: Vineri, 14.01.2011, 17:44 | Mesaj # 4
Nivel 1
Все прошло на самом высоком уровне... спасибо) Времени хватило и для практической части, и для тестов)

Alyssa Data: Miercuri, 19.01.2011, 14:02 | Mesaj # 5
Nivel 1
Sunt de acord miroslav , la PP nu am reusit un punct sa-l finisez, in schimb la test mi-a ramas timp. Poate nu chiar 90/90, dar la test metoda "o intrebare - un minut" era foarte buna.

eileen Data: Vineri, 04.02.2011, 12:17 | Mesaj # 6
Nivel 1
Eu consider ca a fost timp destul pentru PP, nu inteleg cum altora nu le-a reusit. Consider ca profesorul ar fi trebuit sa anunte din cind in cind ora, pentru ca sa ne putem orienta cum sa distribuim timpul pentru fiecare sarcina.
Testul, insa, mi-a dat ceva batai de cap, caci colorarea cerculetelor a fost un lucru extrem de migalos pentru mine, am incurcat citeva rinduri, iar dupa test ma dureau ochii de la incordare, cred wink
Oricum, am luat 10 cool

Added (04.02.2011, 13:17)
---------------------------------------------
Eu consider ca a fost timp destul pentru PP, nu inteleg cum altora nu le-a reusit. Consider ca profesorul ar fi trebuit sa anunte din cind in cind ora, pentru ca sa ne putem orienta cum sa distribuim timpul pentru fiecare sarcina.
Testul, insa, mi-a dat ceva batai de cap, caci colorarea cerculetelor a fost un lucru extrem de migalos pentru mine, am incurcat citeva rinduri, iar dupa test ma dureau ochii de la incordare, cred wink
Oricum, am luat 10 cool

Adrenaline Data: Luni, 16.01.2012, 12:57 | Mesaj # 7
Nivel 1
Concluzia mea personala a fost..sa fi invatat era superb biggrin pentru ca nu a fost dificil,ca atare..SI! sa-mi fi ascultat yo intuitia care zicea ceva de clonare in vivo ft in vitro biggrin biggrin biggrin

nutza13 Data: Vineri, 04.01.2013, 10:35 | Mesaj # 8
Nivel 1
Temele legate de Procariote sunt incluse in subiectele pentru examen?

Forum » Procesul didactic » Examen BM » Desfasurarea examenului BM (Examen BM, 2010)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:
New reply
Nume:
Conţinutul mesajului:
Obţiunile mesajului:

Cod securitate:

Copyright IgC © 2018