USMF
"Nicolae Testemiţanu"

Catedra 
Biologie moleculară şi
Genetică umană

Duminică, 21.10.2018, 22:42
Logged in as Oaspete | Group "Oaspeţi"Welcome Oaspete | RSS

Home Cercul ştiinţific - Page 4 - ForumMy profileRegistrationLog outLogin
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum moderator: bimogeum  
Forum » Procesul didactic » Studenţii anului I / 1st year students » Cercul ştiinţific (activitate extracurriculară)
Cercul ştiinţific
bimogeum Data: Vineri, 14.11.2008, 22:06 | Mesaj # 46
Admin
Grup: Administrator
Repuţatie: 42 []
Statut: off-line
Quote (MD)
eU
vai, cum ne stimam, aproape ca in engleza, ei scriu I (cu litera mare)
in rest - cu multe de acord. atit doar ca lumea trebuie lasata se se manifeste la inceput cum poate, apoi directionata cum trebuie. daca tai elanul - bagi frica in oameni si-i faci neincrezatori in fortele proprii.
Cit despre supranatural - ce sa-i faci ca avem putine de spus despre molecule. Apoi se vorbeste despre ce se considera interesant, dar daca spui in alta parte te considera ... cam ... . asa ca lumea incearca sa se manifeste.
apropo altii sunt uneori nu tocmai cenzurati. este si asta o manifestare.. sanatoasa?

Mediocrity knows nothing higher than itself, but talent instantly recognizes genius. Sir Arthur Conan Doyle

rruslaan Data: Sîmbătă, 15.11.2008, 06:25 | Mesaj # 47
Nivel 4
Grup: Utilizatori
Repuţatie: 10 []
MD, nu sunt deacord.BRavo lui baiatul cela care a facut power point-cineva o sa tinda sa faca mai bine.Asta ca nu toti participa(putin e problematic.multi vin stau si asculta.
Trebuie de luat de la un capat-fiecare cite o intrebare sau observatie(macar ceva sa spuna)

Added (15.11.2008, 07:25)
---------------------------------------------
,,apropo altii sunt uneori nu tocmai cenzurati. este si asta o manifestare.. sanatoasa? '' nu inteleg fraza aceasta...... wink

Oameni mari nu sunt,sunt fapte mari...

bimogeum Data: Sîmbătă, 15.11.2008, 09:40 | Mesaj # 48
Admin
Grup: Administrator
Repuţatie: 42 []
Quote (rruslaan)
nu inteleg fraza aceasta......

pai cineva cu drepturi de administrator mai sterge anumite mesaje, care mai contin si ceva indecent. Cini se simte cu musca pe caciula - stie.

Mediocrity knows nothing higher than itself, but talent instantly recognizes genius. Sir Arthur Conan Doyle

rruslaan Data: Sîmbătă, 15.11.2008, 09:42 | Mesaj # 49
Nivel 4
bimogeum, biggrin

MD Data: Sîmbătă, 15.11.2008, 14:41 | Mesaj # 50
Nivel 2
Repuţatie: 1 []
rruslaan, tu nu m-ai inteles, e binevenita prezentarea in power point, dar daca nu poti face asa ceva sau duci lipsa de timp, te pregatesti dupa principiul "Mai bine mai putin, decit deloc"

Timpul meu va veni!

Bounty Data: Sîmbătă, 15.11.2008, 21:40 | Mesaj # 51
Nivel 4
Repuţatie: 2 []
Quote (bimogeum)
daca tai elanul - bagi frica in oameni si-i faci neincrezatori in fortele proprii.

Cuvinte de aur!!! smile

Added (15.11.2008, 22:33)
Eu cred si sper ca Cercul nostru Stiintific va progresa. Ar fi bine sa vina si colegii nostri din anii mai mari. Cred ca o sa-i convingem sa vina. Este important sa vina oameni inteligenti si cointeresati de subiect, dar nu de note la BM.

Added (15.11.2008, 22:40)
Problema majora este in faptul ca Biologia Moleculara si Genetica Umana se studiaza doar in anul I. In alti ani apar obiecte complicate si lumea spune ca nu are timp de altceva in afara de ele. Totusi cine vrea timp gaseste. Spre exemplu prietenii mei din anul II se pling pe faptul ca nu au timp deloc.

Nimic nu costă mai mult decît neştiinţa.(G.Moisil)
Biologia va salva Medicina.

rruslaan Data: Duminică, 16.11.2008, 03:10 | Mesaj # 52
Nivel 4
Bounty,,,Este important sa vina oameni inteligenti si cointeresati de subiect, dar nu de note la BM.''' nu stiu cum altii dar la cerc am vazut multe persoane de astea.In privintsa notelor sa spus clar si cuprinzator ..NU INFLUENTSEAZA""

MD Data: Duminică, 16.11.2008, 10:25 | Mesaj # 53
Nivel 2
da eU vin la cerc pentru note haha

Added (16.11.2008, 11:25)
rog sa schimbati locul de desfasurare a discutiei pe forum, k e mai accesibil. Ideea referitor la creearea unui centru activ, care sa lucreze asupra unui proiect finantat din strainatate e buna, da de unde sa-l iai si cu ce baza tehnica sa lucrezi la el. Chiar sunt curios ce sanse de supravetuire are aceasta propunere...

Timpul meu va veni!

rruslaan Data: Duminică, 16.11.2008, 10:54 | Mesaj # 54
Nivel 4
MD, da ce nu stii cum la noi proiectele se realizeaza,se spala banii numa si rezultate nimic biggrin

MD Data: Duminică, 16.11.2008, 11:15 | Mesaj # 55
Nivel 2
rruslaan, sa nu fim pesimisti, daca te interesezi si faci presiuni asupta cuiva poti sa obii multe lucruri wink

Timpul meu va veni!

rruslaan Data: Duminică, 16.11.2008, 11:39 | Mesaj # 56
Nivel 4
MD, Cum a mai spus dorintsa sa fie.....(dar sunt si niste facori care ingreuneaza implinirea dorintei-si nu toti le depasesc)

MD Data: Duminică, 16.11.2008, 11:45 | Mesaj # 57
Nivel 2
rruslaan, daca tu din start spui k o propunere n-are viitor, atunci imi pare rau.
Totul e sa-ti doresti wink

Timpul meu va veni!

rruslaan Data: Duminică, 16.11.2008, 14:35 | Mesaj # 58
Nivel 4
E si normal daca tu singur nu crezi ceea ce spui,ap altii nici pe atit nu o sa-te creada;)

Bounty Data: Luni, 17.11.2008, 09:44 | Mesaj # 59
Nivel 4
Repuţatie: 2 []
Quote (rruslaan)
In privintsa notelor sa spus clar si cuprinzator ..NU INFLUENTSEAZA""
Eu stiu foarte bine ca nu influienteaza (am mai foat si anul trecut), dar crede-ma unii cred altfel.

Nimic nu costă mai mult decît neştiinţa.(G.Moisil)
Biologia va salva Medicina.

rruslaan Data: Luni, 17.11.2008, 15:13 | Mesaj # 60
Nivel 4
Bounty, ok te cred ca altii cred in ceea ce noi nu credem pentruca e imposibil de crezut biggrin biggrin biggrin

Forum » Procesul didactic » Studenţii anului I / 1st year students » Cercul ştiinţific (activitate extracurriculară)
Search:
New reply
Nume:
Conţinutul mesajului:
Smiles
Obţiunile mesajului:

Cod securitate:

Copyright IgC © 2018