USMF
"Nicolae Testemiţanu"

Catedra 
Biologie moleculară şi
Genetică umană

Miercuri, 22.11.2017, 17:27
Logged in as Oaspete | Group "Oaspeţi"Welcome Oaspete | RSS

Home Votare formei mai obiective a totalizarii... - ForumMy profileRegistrationLog outLogin
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Page 1 of 11
Forum moderator: bimogeum 
Forum » Procesul didactic » Studenţii anului I / 1st year students » Votare formei mai obiective a totalizarii...
Votare formei mai obiective a totalizarii...
juniory5737 Data: Joi, 09.06.2011, 13:58 | Mesaj # 1
Nivel 1
Grup: Utilizatori
Repuţatie: 0 []
Statut: off-line
cred ca scris e mai obiectiv , insa pentru stundeti e mai ushor testele in scris !!! cool cool cool

AdrianaT Data: Miercuri, 21.09.2011, 14:41 | Mesaj # 2
Nivel 1
cry

bambucea Data: Duminică, 11.11.2012, 11:35 | Mesaj # 3
Nivel 1
După părerea mea testele la calculatoare ar trebui să fie un pic modificate, pentru că daca dai 2/3 răspunsuri corecte la o întrebare nu e prea corect să iai 0 puncte!
Asta descurajează...

bimogeum Data: Marţi, 13.11.2012, 20:21 | Mesaj # 4
Admin
Grup: Administrator
Repuţatie: 42 []
bambucea, poate, din punct de vedere psihologic. Dar din punct de vedere a pregatirii medicilor - e choar foarte bine. Choar de la prima lectie fiecare urmeaza sa se obisnuiasca ca nu are voie sa greseasca, deoarece consecintele pot fi grave. Acum - note nu tocmai placute... Mai tirziu pacienti prost tratati, in cel mai bun caz ?.... Asa ca - curaj si-nainte!

Mediocrity knows nothing higher than itself, but talent instantly recognizes genius. Sir Arthur Conan Doyle

ammyyra Data: Miercuri, 26.12.2012, 20:28 | Mesaj # 5
Nivel 1
Eu consider ca notele de la teste nu reprezinta capacitatile reale ale studentului,pentru ca ...multi dintre ei invata raspunsurile corecte pe de rost, si de multe ori nici nu inteleg intrebarea, nici ideie nu au despre ce-i ea... Si inca,de ce unii profesori permit recuperarea testelor? altii nu ?

Cheriecherry Data: Joi, 27.12.2012, 13:48 | Mesaj # 6
Nivel 1
As opta pentru testare in scris, deoarece este o forma mai flexibila si mai obiectiva. In asa mod, studentul are posibilitatea sa adapteze raspunsurile la stilul sau cognitiv si in plus ii dezvolta creativitatea si gandirea analitica. Din experienta acumulata pe parcursul acestui semestru, am ajuns la concluzia ca cea mai buna modalitate de a invata la biologie moleculara este toceala; ceea ce nu corespunde viziunii mele asupra acestui obiect, care altadata ma pasiona, acum ma descurajeaza...

Hamdi-aloka Data: Marţi, 08.01.2013, 15:42 | Mesaj # 7
Nivel 1
smile AdrianaT,

arefko Data: Joi, 14.03.2013, 22:32 | Mesaj # 8
Nivel 1
biggrin buna seara la toti

Forum » Procesul didactic » Studenţii anului I / 1st year students » Votare formei mai obiective a totalizarii...
Page 1 of 11
Search:
New reply
Nume:
Conţinutul mesajului:
Obţiunile mesajului:

Cod securitate:

Copyright IgC © 2017